Baffle Akustik Tavan Paneli

Teknik Baffle asma tavan panelleri; tavanda farklı ölçülerde dikey olarak asılan Kumaş Kaplı panellerdir. Doğrusal dikey tasarım, tavan arasındaki havanın sirkülasyonunu sağlarken, farklı ebat ve panel mesafeleri sayesinde tavanda bulunan elektrik ve mekanik tesisatlarını gizleme imkanı verir.
   

Büyük alan uygulamalarında tek yönlü ve yüzer şekilde monte edilen paneller, kullanıldıkları alanlarda mekan algısını genişletmektedir. Kullanıldığı yerin hacmini daraltmadan tavan yüksekliğini düşürmek için sık tercih edilen 95kğ camyünü üzeri Kumaş kaplı asma tavan malzemelerdir.

Kumaş kaplı Baffle uzun ömürlü olup, bakımı kolaydır. Çelik askı telleri ve aparatlar ile montajı yapılmaktadır. Taban genişliği, malzeme yüksekliği ve eksenler arası mesafelerin değişken olması, mimarlara tasarım seçenekleri sunar.

Kumaş kaplı baffle akustik tavan panelleri üzeri yanmaz akustik kumaş kaplanmak’tadır. 20 mm  ve 40 mm kalınlık seçeneği mevcuttur.

Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerin’de sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır.

Ana Malzeme
95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha.

Kenar Detayı
Boya ile güçlendirilmiş.

Ebatlar
İstenilen ebatlarda üretilebilir.

Uygulama Şekli
Özel askı aparatları ile tavana serbest asılır.

Ebatlar
600*1200 mm & Değişken ebatlarda
Kalınlık
20 mm 40 mm ve 50 mm

Baffle Tavan Panelleri Uygulama Görselleri

Tavana monte edilen ve çift tarafı odaya maruz kalan baffle, yankılanmayı ve gürültüyü azaltmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Çok amaçlı odalar, endüstriyel tesisler, spor salonları, stadyumlar,konser salonları gibi aşırı ses dalgası yankılanmalarını kontrol etmek için çoğunlukla  geniş alanlarda tercih edilir. 20mm’den 50mm’ye kadar olan özel kalınlıklarda ve 15mmx30mm’den 60cmx240cm ve 120cmx240cm’ye kadar olan özel boyutlarda seçebileceğiniz yüzey ve renk seçenekleri bulunur. Tüm baflleların kolay kurulum için üretilmiş bir süspansiyon sistemi seti bulunur.  

Çeşitli yükseklik ve açılarda askıya alınarak benzersiz tavan tasarımı yaratabilirsiniz.

Ebatlar
600*1200 mm


Kalınlık
40 mm ve 50 mm